Rietmolen wint kraker tegen Neede met 3-1!

Wát een wedstrijd vandaag op sportpark De Wieken. In dé wedstrijd van het jaar en onder het oog van vele honderden toeschouwers overtuigt Rietmolen vanaf de eerste minuut en weet het een 2-0 ruststand uit te breiden naar een 3-1 overwinning. Karsten ter Braak is bij alle drie de Rietmolense doelpunten betrokken en kroont zich vanzelfsprekend tot ‘man of the match’. De overwinning betekent een verwoestende klap aan het adres van Neede in de strijd om het kampioenschap van 5B.

Naar schatting zo’n 700 man is op deze zaterdagmiddag naar de Rietmolense accommodatie getrokken om de ‘wedstrijd van het jaar’ te kunnen aanschouwen. Een ongekend aantal voor een kleine dorpsclub als Rietmolen en waarschijnlijk nooit eerder voorgekomen. Overigens is de accommodatie zelf vandaag volledig in het Needse zwart-wit gehuld door de heren van Neede Noord die al vroeg aanwezig waren om een enorme hoeveelheid aan spandoeken op te hangen aan alles waar maar wat aan vast te knopen valt. Maar dat kwantiteit nog geen kwaliteit is, toont de inbreng van Hup Blauw dat met veel creatief vermogen een prachtig spandoek heeft vervaardigd, begeleid door de volgende gevleugelde slagzin: “Na vandaag kunnen we concluderen, Neede gaat het nog eens in 5B proberen”. Ook de jeugdafdeling doet een duit in het zakje middels een heuse spandoekenwedstrijd met als pareltje: “Rietmolen verliest? Nee duh!”.

De grotendeels Needse technische staf van Rietmolen beschikt vandaag over een compleet fitte selectie. Een compliment is op zijn plaats aan de medische staf die de afgelopen weken hard heeft gewerkt om iedereen speelfit te krijgen voor deze wedstrijd, want er waren de laatste tijd toch wat pijntjes zo links en rechts. En er was de verzwikte enkel van Karsten ter Braak die hem de laatste weken aan de kant hield, maar hij maakt vandaag zijn rentree. Hoe anders hangt de vlag erbij in Neede. Trainer Stijn Kistemaker mist de twee langdurig afwezigen Sem Kolkman en Jesse Meeringa, die beiden normaal gesproken vaste waardes zijn in de zwart-witte brigade. Voeg daar nog wat blessures aan toe en een paar spelers die niet helemaal okselfris aan de wedstrijd beginnen en u snapt dat de personele problemen daar zijn. Wie wel weer in de basis staat is Tim Vos. Ja, ‘het broertje van’ en degene die uit in Neede de 2-0 maakte en aldus mede verantwoordelijk was voor de enige verliespartij van Rietmolen dit seizoen.

Rietmolen staat inmiddels zeven punten voor op Neede en kan vandaag dus een dreun uitdelen. Kistemaker heeft zich desalniettemin in de voorbeschouwing al in de underdogrol gemanoeuvreerd in een poging de druk bij Rietmolen nog wat op te krikken. En natúúrlijk is de spanning daar als de spelers het veld op komen onder begeleiding van luide knallen van het vuurwerk en de walmen van blauwe en zwart-witte rook die over het kunstgras trekken. Nu is het aan de jongens om daar goed mee om te gaan en de druk in positieve zin om te zetten in prestaties op het veld. En dat lukt, vanaf de aftrap zoekt Rietmolen de aanval en het wordt al meteen gevaarlijk als de bal vanuit een ingooi verlengd wordt en op de paal belandt. Sander te Rietmole staat op dat moment net verkeerd om de bal alsnog in het doel te werken. Het is in deze fase dat Rietmolen nog wat zoekende is omdat Neede iets anders speelt dan verwacht. Men laat de Rietmolense backs compleet vrij maar houdt het achterin compact en probeert de Rietmolens aanvallers behoorlijk fysiek aan te pakken. Al snel pakt centrale verdediger Gijs Radstake geel na een harde charge op Sander. De scheidsrechter van dienst houdt het heel erg kort en fluit alles af, hij is blijkbaar bang dat het mogelijk uit de hand kan lopen vanwege de grote belangen, maar moet oppassen dat ‘ie de wedstrijd niet kapot fluit. Er zijn nog geen twintig minuten gespeeld als Needse spits Mitchel Reesink met een ogenschijnlijk zware hamstringblessure het veld moet verlaten. Bas te Wieske vervangt hem. Niet lang daarna is het Karsten ter Braak die het veldoverwicht tot uitdrukking brengt op het scorebord. In een spaarzaam moment dat hij op rechts ruimte krijgt, speelt Sander hem vanuit het midden aan waarna hij door kan stomen richting doel en hard laag onder de doelman door de 1-0 maakt. Een enorme ontlading is het gevolg bij alles wat Rietmolen een warm hart toedraagt. Ook daarna zijn het de blauwwitten die domineren met veel pressie vooruit. Er wordt goed rondgespeeld, men is scherp op de tweede bal en op het middenveld worden de duels in Rietmolens voordeel beslist. Neede komt maar enkele malen in de buurt van het doel van Jeroen Hartgerink, voornamelijk uit sporadische omschakelmomenten of standaardsituaties. Het wordt slechts een keer echt gevaarlijk als er zich na een corner een schietkans voordoet die tegen een eigen zwart-witte speler wordt aan geschoten. De heren uit het Vlearmoesdorp kunnen weinig potten breken vandaag, zo blijkt. Rietmolen daarentegen blijft op zoek gaan naar de volgende treffer en die valt vijf minuten voor rust als Karsten met een geweldige steekpass Sander richting doelman Raoul Huurneman stuurt. Sander besluit op rand zestien uit een behoorlijk moeilijke hoek met zijn chocoladebeen uit te halen en ziet de bal in de verre hoek verdwijnen waarbij de Needse doelman er niet goed uitziet, dat moet gezegd. Dat maakt de Rietmolenaren niets uit, want het is de dik verdiende 2-0 tussenstand die telt. Op dat moment ziet de Needse technische staf zich genoodzaakt om Bram Hesselink te wisselen. Toch een van de gevaarlijkste aanvallers, maar blijkbaar al niet helemaal fit aan de wedstrijd begonnen. Ruststand 2-0, kan Neede nog wat forceren?

Daar lijkt het na rust wel even op als de Vleermuizen een iets andere tactiek hanteren met meer mensen voorop en durven door te dekken. Meteen na de hervatting valt er dan al een kansje te noteren voor de zwartwitten en er volgt een rommelige fase waarin Rietmolen even geen grip heeft op het Needse spel. Het is ook in deze fase dat zowel Wesley Meulenkamp als Dennis Vrielink geel pakken. Ondanks de slordigheid aan blauwwitte zijde weet Neede eigenlijk geen echt goede kans te creëren, tót de 65e minuut. Want dan is het Bas te Wieske die op rechts wordt aangespeeld en in een één-op-één duel met centrale verdediger Joren Vrielink een beuk uitdeelt. Waar de arbiter de hele wedstrijd voor elk wissewasje fluit, laat hij hier doorgaan, iets wat tot onbegrip leidt op de Rietmolense bank. Te Wieske kan alleen door op keeper Jeroen en imiteert Karsten met een droge knal onder de doelman door: 2-1. Een goal uit het niets, maar de spanning is weer helemaal terug in de wedstrijd en Neede krijgt weer hoop dat er toch nog iets te halen valt. Maar die hoop is van korte duur, want slechts twee minuten later kopt Rietmolenspits Harm Waanders vanuit een corner van Karsten de 3-1 op overtuigende wijze binnen, en is het gedaan met de Needse ambities. Wederom gaat er een enorme golf van ontlading over sportpark De Wieken, want men beseft dat dit de nekslag betekent voor de buren in deze o zo belangrijke wedstrijd. Het is ook het teken voor Kevin om de eerste wissels toe te gaan passen. Koen Waanders komt erin voor Joren Vrielink, en Wouter te Rietmole lost Niels te Lintelo af. Even later is er voor de heren spelers een kort intermezzo als scheidsrechter Mahadewsing het allemaal even niet meer zo scherp ziet, omdat een van zijn lenzen verschoven is. Een en ander wordt met veel jolijt gadegeslagen door een groepje halfnaakte jongelui dat zich in een hottub, beschikbaar gesteld door het tweede elftal aan prijswinnaars van het rad van fortuin tijdens Super Sunday twee weken geleden, vergaapt aan het spektakel op het veld. Als de wedstrijd weer wordt hervat, krijgt Rietmolen nog een megakans om de score verder op te krikken. Een foute pass in de opbouw bij Neede stelt Sander in de gelegenheid Robbin Dieperink binnen de zestien meter een vrije schietkans te gunnen, maar zijn schot mist precisie en gaat naast. Ook voor Needenaar Robbin is het vandaag een bijzondere wedstrijd, want hij begeleidt zijn neefje Nick die als pupil van de week de dag van zijn leven beleeft. Inmiddels is ook Patriek Piepers in het veld gekomen voor Harm Waanders, die zich helemaal leeg geknokt heeft. Als vijf minuten voor het eindsignaal Neede Noord als teken van overgave alvast met muziek en vuurwerk het startsein voor de afterparty geeft, kan Rietmolen de zege niet meer mislopen. Het eindsignaal wordt gevolgd door een luid gejuich en feest op het veld.

En zo wint Rietmolen van grote buur Neede, iets wat een jaar of tien geleden ondenkbaar zou zijn geweest, maar tijden veranderen en zo ook het niveau van SP Neede. Neede is momenteel een jonge ploeg in ontwikkeling maar het zaadje dat trainer Stijn Kistemaker geplant heeft lijkt nog niet echt te willen groeien. Dat is op zich vreemd want recentelijk bleek maar weer eens dat ze in Neede doorgaans niet zo’n moeite hebben met het laten groeien van plantjes. Het moet wel heel gek lopen wil Neede zich nog in de strijd om het kampioenschap gaan mengen. Dat geldt niet voor de ploeg van Kevin Vos. Rietmolen heeft sinds het 2-0 verlies bij Neede stappen gezet en lijkt haast onverslaanbaar. Het staat fier bovenaan en heeft, wetende dat Meddo heeft gewonnen van Delden, een voorsprong van zes punten op Meddo en negen op Delden, kijkend naar de verliespunten. Neede volgt op tien punten.

De overwinning en bijbehorende stand worden volop gevierd in een bomvolle kantine, waarbij ook de Needse aanhang zich niet onbetuigd laat. Enkele Needenaren, echter, tonen zich slechte verliezers want toen menig bezoeker huiswaarts wilde keren, bleken van velen de fietsbanden leeg te zijn gelopen en de ventielen ontmanteld. Ook waren fietsen op de kop gezet. Op zich een vrij kansloze actie maar ook wel weer treffend metaforisch voor het Needse elftal, waar de lucht ook uit lijkt te zijn.

Desalniettemin komt zo een einde aan een fantastische en onvergetelijke dag voor vv Rietmolen. Volgende week staat die andere derby op het programma, uit naar Lochuizen. Die wedstrijd wordt ook op zaterdagmiddag gespeeld, dan om 17:00u. De weersvoorspellingen zijn super dus dat belooft opnieuw een mooie middag te worden.

Sportieve groet en tot dan,

Jean le Tieb